HASAN KALYONCU
ÜNİVERSİTESİ

AKADEMİK KADRO

Şeyma İNCESAKAL

Şeyma İNCESAKAL

Araştırma Görevlisi

Akademik Geçmiş
Lisans : Süleyman Demirel Üniversitesi
Yüksek Lisans : Selçuk Üniversitesi
Doktora :
Telefonu : 1716
Odası : 111
E-Posta : seyma.incesakal@hku.edu.tr
Kişisel Web Sayfası :
Google Scholar Citations :
Linkedin Profili :
Facebook Profili :
Twitter Hesabı :

Kısa Özgeçmiş

1985, Kayseri doğumludur. Süleyman Demirel Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. (2004-2008) Selçuk Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde "Yeraltı ve Toprakaltı Mekanlarının Mimari Tasarım İlkeleri" adlı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. (2008-2011) 

Ulusal ve uluslararası birçok proje ve tasarım yarışmalarına katılmıştır. Yurtdışında yapılan Sterlitamak Alışveriş Merkezi Mimari Proje Yarışmasında Birincilik Ödülü almıştır.

2008'de Masel Mimarlık'ta başladığı iş hayatına 2011-2016 yılları arasında İstanbul'da devam ederek TAMA, SCALA, Sabri Paşayiğit (SPDO),Atölye T ve Has+Koen gibi mimarlık ve iç mimarlık şirketlerinde konut, otel, avm, iş merkezi gibi çeşitli ölçeklerdeki projelerde proje lideri, mimar ve tasarımcı olarak görev yapmıştır. 2016 yılında İstanbul'da Hipodromun Sphendone kısmının röleve çizimlerinde yer almıştır. 2017 yılı güz döneminden itibaren Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Araştırma Konuları

Akademik Özgeçmiş

13. Dersler

SıraDers KoduDers AdıStatüKredi
1 INT100 Üniversite Hayatına Giriş Zorunlu1
2 İÇM200 Staj I Zorunlu0